Aplikátory ARCA

Arca patří mezi leadery na poli aplikátorů etiket, a to jak aplikátorů etiket s dotiskem, tak bez dotisku.


Aplikátory Arca bez dotisku

V rámci aplikátorů etiket začíná portfolio firmy Arca modelem Easy, který se používá pro aplikace do 20 m/min. Tento stroj je poté možno upgradovat na model Dynamic, který zvládá aplikace až do rychlosti 40 m/min. Vyšší verzí aplikátoru je model Sharp, který tiskne stejnou maximální rychlostí, avšak nabízí sofistikovanější možnosti komunikace s nadřazeným systémem, například skrze TCP/IP protokol. Střed celého portfolia aplikátorů tvoří modely Evolution a Performance, které jsou schopné aplikovat etikety za rychlosti až 80 m/min. Absolutní strop potom tvoří modely Flash a Wind, které zvládnou etiketaci v rychlostech nad 120 m/min, přičemž pro tyto aplikace využíváme často možnost tzv. nonstop labellingu. V zásadě se jedná o dodávku dvou totožných aplikátorů za sebou na jednu linku. Aplikátory spolu komunikují přes datové rozhraní a v případě, že dojde u jednoho z nich k problému, například dojde zásoba etiket na roli, automaticky se spouští druhý aplikátor a obsluha tak má čas na výměnu etiket u prvního aplikátoru.


Aplikátory Arca s dotiskem

Arca také dodává aplikátory etiket s dotiskem, avšak dotisk je nejčastěji realizován termo – transferovým modulem dodavatelů CAB, Zebra, Sato aj. Díky tomu se částečně zvětšují rozměry aplikátoru, avšak stále se jedná o velmi dobře integrovatelné řešení aplikace etiket do produkčních linek. Kromě termo – transferových modulů je k aplikátorům možno integrovat inkjetovou tiskárnu, termální inkjet nebo laser dle požadavků zákazníka.


Paletové aplikátory Arca

Velkou výhodou firmy Arca vůči konkurenci je i její nabídka v oblasti aplikace paletových etiket. Konfekční řešení aplikátoru etiket Arca – Pivot R (Multiside pallet) totiž umožňuje aplikovat etikety na paletu hned ze dvou stran, aniž by bylo nutné paletu zastavovat. Maximální výkon tohoto aplikátoru je 8 palet, s etiketou formátu A5 ze dvou stran – tedy z čela a boku palety.