Aplikátory CAB

Tiskárny a aplikátory od firmy CAB, konkrétně modely HERMES Q, patří k tomu nejlepšímu a nejsofistikovanějšímu, co se dá aktuálně ve světě aplikátorů s online dotiskem pořídit.


All-in-one řešení od firmy CAB

Online dotisk znamená, že je aplikátor schopen v reálném čase vytisknout data, která se do něj přenesou například z výrobní linky, váhy, kamerové kontroly apod., tedy data spojená přímo s daným výrobkem a jeho parametry. Toto je normálně poměrně složité zajistit. Většinou se podobný požadavek musí řešit integrací externího tiskového modulu k aplikátoru etiket. V praxi tak potom ve výrobě dochází k mixování dvou technologií od dvou různých výrobců, např. termo-transferový modul od jednoho výrobce a aplikátor od jiného výrobce. CAB toto nabízí jako konfekční řešení ALL-IN-ONE, tím pádem mají aplikátory bezkonkurenčně nejmenší rozměry k integraci do různých produkčních linek.


Nejprodávanější modely

Hermes Q se dá velmi jednoduše konfigurovat a dá se k němu připojit více než dvě desítky různých aplikátorů dle požadavků konkrétní aplikace. Mezi nejprodávanější modely patří aplikátory 4014 a 4114, které jsou schopny aplikovat etikety do vzdálenosti až 335 mm od paty tiskárny. Umíme se také vypořádat s aplikací až 120 etiket za minutu, na různě vysoké produkty, od rozměru 4x4 mm až po 150x300 mm, s aplikací stacionární i za pohybu a mnoho dalšího.


Aplikátory k tiskárnám Squix

Velmi důležitou část aplikátorů od firmy CAB tvoří také aplikátory k tiskárnám Squix. Jedná se zejména o modely aplikátorů etiket S1000 a S5104 a model WICON, určený pro etiketaci kabelů a vodičů po jejich obvodu. V zásadě jde o stolní termo-transferovou tiskárnu, konkrétně model Squix, ke které lze připojit skrze přední komunikační rozhraní kterýkoliv se zmíněných aplikátorů. Díky tomu lze doslova za pár sekund udělat ze stolní tiskárny aplikátor etiket. Malou nevýhodou je menší portfolio aplikátorů, než je tomu v případě modelu Hermes, výhodou je potom nižší cena a větší využitelnost řešení do budoucna. Aplikátor je totiž možno kdykoliv oddělit a tiskárnu opět využívat pouze k tisku štítků.