Gravírovací stroj

Gravírovací stroj slouží k vytvoření popisu, nápisu, symbolu, loga či obrázku odebráním svrchní vrstvy materiálu.

Gravírovací stroj slouží k vytvoření popisu, nápisu, symbolu, loga či obrázku odebráním svrchní vrstvy materiálu. Gravírování nachází uplatnění ve všech průmyslových oborech. Stroje na gravírování lze rozdělit na ruční (tzv. Pantografy) a počítačem řízené plotry. Sem patří malé gravírky, gravírovací plotry, laserové gravírky a mikroúderová zařízení.

Nejmodernější gravírovací stroje jsou laserové. Dělí se na několik druhů podle použitého laseru. Gravírování je možné do všech druhů materiálů jako kov, plast, dřevo, sklo a kůže. Laser vyniká přesností, rychlostí a flexibilitou. Výsledkem použití laserové technologie je přesný a trvalý popis.

Popis laserem postupně vytlačuje klasické gravírování, díky přesnosti a trvanlivosti. Gravírování pomocí laserové technologie představuje dokonalé zpracování gravírovaného nápisu či grafiky, jak po technické, tak i po estetické stránce. Tato moderní laserová technologie je založena na odpaření materiálu nebo barvy do hloubky řádově několika mikrometrů až milimetrů.

>> Zpět na Slovníček pojmů…