Termotransferová tiskárna

Termotransférová tiskárna je zařízení, které realizuje potisk za pomoci přenosu tepla buď přímo na povrch (fólie, sáčky) nebo na etikety. Existují 2 způsoby tepelného potisku: thermal transfer – s použitím barvicí pásky nebo Thermal direct – bez použití barvicí pásky na termocitlivý materiál. Rozdíl je v tom, že u Thermal transfer je mezi hlavou a potiskovaným…

Termotransférová tiskárna je zařízení, které realizuje potisk za pomoci přenosu tepla buď přímo na povrch (fólie, sáčky) nebo na etikety. Existují 2 způsoby tepelného potisku: thermal transfer – s použitím barvicí pásky nebo Thermal direct – bez použití barvicí pásky na termocitlivý materiál. Rozdíl je v tom, že u Thermal transfer je mezi hlavou a potiskovaným materiálem speciální Termotransferová páska, ze které se barva teplem přenese na potiskované médium. Tím může být na rozdíl od přímého termotisku i běžný papír.
Termotransferové tiskárny mohou tedy tisknout přímo na flexibilní obalový materiál, fólie, kartony nebo na etikety. Nacházejí uplatnění ve všech odvětvích průmyslu, především ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu, ale také v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu a dalších technických odvětvích. Termotransferové tiskárny lze jednoduše instalovat do téměř všech horizontálních a vertikálních balicích a výrobních linek. Umožňují tisknout ve vysokém rozlišení alfanumerické znaky, loga, grafiku, čárové kódy, 1D a 2D kódy, proměnná data jako datum výroby a spotřeby, aktuální čas, kód směny, atd.

>> Zpět na Slovníček pojmů…