Aplikátory etiket s dotiskem

O základním rozdělení aplikátorů etiket jste se již mohli dočíst v našem předchozím článku. Tentokrát se detailněji podíváme na jeden z uvedených druhů, a to na aplikátory etiket s dotiskem.

Co jsou aplikátory etiket s online dotiskem?

Online dotisk umožňuje aplikátorům etiket vytvářet etikety s daty v reálném čase, což je ideální pro dynamické výrobní prostředí. Data mohou pocházet přímo z výrobní linky, váhy nebo systému kamerové kontroly. Jsou tak přizpůsobena specifikacím daného produktu.

K dosažení tohoto výsledku je nutná integrace externího tiskového modulu s aplikátorem etiket. To může vést k nutnosti kombinovat technologie od různých výrobců, jako je termo-transferový modul od jedné společnosti a aplikátor od druhé. Tento přístup ale může přinést komplikace v koordinaci a údržbě.

Integrovaný systém od firmy CAB

Německý výrobce CAB, jehož produkty naleznete v naší nabídce, tento problém eliminuje tím, že poskytuje integrovaný systém, který je navržen tak, aby bezproblémově spolupracoval a zjednodušil celý proces. Tímto způsobem snižuje potenciální technické problémy spojené s používáním zařízení od různých výrobců. Jeho konfekční řešení ALL-IN-ONE zajišťuje, aby zařízení měla bezkonkurenčně nejmenší rozměry k integraci do různých produkčních linek.

Nejprodávanější modely CAB

Tiskárny a aplikátory od firmy CAB, konkrétně modely HERMES Q, patří k tomu nejlepšímu a nejsofistikovanějšímu, co se dá aktuálně ve světě aplikátorů s online dotiskem pořídit. Hermes Q se dá velmi jednoduše konfigurovat a dá se k němu připojit více než dvě desítky různých aplikátorů dle požadavků konkrétní aplikace. Mezi nejprodávanější modely patří aplikátory 4014 a 4114, které jsou schopny aplikovat etikety do vzdálenosti až 335 mm od paty tiskárny. Umí se také vypořádat s aplikací až 120 etiket za minutu. Aplikuje na různě vysoké produkty, od rozměru 4 x 4 mm až po 150 x 300 mm, s aplikací stacionární i za pohybu a mnoho dalšího.

Tiskárny Squix pro online dotisk

Součástí našeho portfolia jsou také tiskárny Squix od firmy CAB. Mezi nejpopulárnější modely patří S1000 a S5104, stejně jako WICON, který je ideální pro označování kabelů a vodičů. Tyto aplikátory lze snadno připojit k termo-transferové tiskárně Squix prostřednictvím jejího předního komunikačního rozhraní, což umožňuje rychlou transformaci tiskárny na aplikátor etiket. I když nabídka aplikátorů není tak široká jako u modelu Hermes, vynikají nižší cenou a flexibilitou použití. Navíc, aplikátor lze kdykoliv odpojit, a tiskárnu tak opět využít pro standardní tisk štítků.

Aplikátory etiket od společnosti Arca

Společnost Arca nabízí širokou škálu aplikátorů etiket, které umožňují dotisk. Tento dotisk je obvykle prováděn pomocí termo-transferových modulů od výše zmíněného výrobce, firmy CAB, případně od výrobců Zebra, Sato a dalších. Přestože přidání těchto modulů může mírně zvětšit rozměry aplikátoru, stále se jedná o řešení, které lze efektivně začlenit do výrobních linek. Arca aplikátory jsou navíc kompatibilní s různými typy tiskových technologií, včetně inkjetových tiskáren, termálních inkjetů a laserů. Můžeme tak nabídnout řešení přizpůsobené specifickým potřebám každého zákazníka.