Inkoustovým tiskárnám rozhodně neodzvonilo

V některých odvětvích ustoupily novějším technologiím průmyslového značení, na spoustě míst si však uchovávají nezastupitelnou pozici. Řeč je o inkoustových tiskárnách, které jsou v řadě výrobních podniků stále nejvhodnější variantou průmyslového značení. 

Inkoust nepatří do “starého železa” 

Takzvaná technologie CIJ (z anglického continuous ink-jet) se začala používat před více než padesáti lety. Od té doby se na trhu objevily třeba laser nebo mikroúder, které obzvláště v posledních letech inkoustovou technologii z některých oblastí výroby téměř úplně vytlačily. Třeba v automobilovém průmyslu se klade důraz na odolnost a právě laserové a mikroúderové značení zde pozvolna získalo převahu. 

Přesto lze s jistotou říct, že zájem o inkoustové značení je stálý. Například pro potraviny, kosmetiku a drogerii je stále většinově využívanou technologií. Má to svůj dobrý důvod. Co se takzvané kategorie rychloobrátkového spotřebního zboží týká, těžko byste hledali výhodnější způsob, jak produkty potřebnými údaji rychle a efektivně opatřit.  

Plusy inkoustu? Je jich víc než dost 

Tiskárny jsou cenově dostupné, snadno se instalují, jsou uživatelsky přívětivé a lze je využít ke značení široké palety povrchů a materiálů. Kvalitní, dobře zvolená tiskárna zajistí kvalitní potisk, a to i při velmi vysokých rychlostech a také na nerovných plochách. Typickým příkladem jsou třeba kabely, u kterých bývá obzvlášť důležité, aby mohl uživatel údaje z oblého povrchu snadno přečíst.

Technologie je bezkontaktní a tudíž i šetrná k označovaným položkám. Bezproblémová je rovněž údržba a provoz strojů.

Když ke všem výše zmíněným výhodám připočteme skutečnost, že s tiskárnou lze bez problému vyznačit rozličné informace, od data přes čárový kód až po logo, není divu, že pro tisíce výrobních podniků je stále continuous ink-jet jedinou alternativou průmyslového značení, kterou nehodlají ani v budoucnu opustit. 

Hledáte tiskárnu? 

Pokud váháte nad volbou vhodné tiskárny, pak jste nepochybně na správné adrese. Zvážíme vaše potřeby a doporučíme vám stroj na míru. Obraťte se na nás.