Laserové gravírování – jak vybrat to “pravé ořechové” pro vaši výrobu?

Moderní technologie v oblasti průmyslového značení zažívají boom. Není divu. Jsou spolehlivé, snadno ovladatelné a počáteční investice se rychle navrací. Pokud zavedení laseru sami zvažujete, pamatujte, že optimální řešení vyžaduje zkombinovat několik proměnných. Typem laseru počínaje. 

Laser a ideální řešení? Jde to

Vláknový, pevnolátkový, CO2 laser, green laser a UV laser – v naší firmě používáme první tři zmíněné. Jedná se o typy laseru, které od sebe odlišuje jednak vlnová délka, jednak název, především však to, k jakému účelu se jednotlivé přístroje hodí. Materiál určený ke značení je jen jedna z proměnných, které finální volbu nejvhodnějšího přístroje ovlivňují. 

Stejně jako v jakékoliv jiné oblasti, i tady platí, že co je vhodné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Někde má určitý typ laseru jednoznačně navrch, jinde se spíše nehodí, respektive jiný typ by s ohledem na vlastnosti procesu a kýžené požadavky odvedl mnohem lepší službu. 

Jak tedy ten nejvhodnější laser vybrat? Kde najdete optimální – tedy nejlepší možné – řešení pro vlastní výrobu? 

Řešení leží na dosah 

Můžete hledat na internetu, číst diskuzní fóra, věštit z křišťálové koule, z kávové sedliny… nebo se třeba poradit s odborníkem. Jakkoliv může rada na našem vlastním webu vyznívat samoúčelně, má svá opodstatnění. Platí totiž, že co materiál, to jiný laser, a zkušený odborník dokáže obvykle nejvhodnější typ přístroje odhadnout již při prohlídce vzorků produktu nebo materiálu, který chcete označit. 

Na základě dalších požadavků, jako je obsah značení, jeho velikost a také čas, během kterého by mělo k označení výrobku dojít, jsme pak schopni rozhodnout i o správné velikosti čočky nebo optimálním výkonu laseru. Integrace přístroje do stávající linky je samozřejmost. Co víc, umíme zařídit opatření, která se se zavedením moderní laserové technologie pojí. Od zaučení obsluhy až po bezpečnostní zásady práce se zařízením.

Přesvědčili jsme vás? Pak nás neváhejte kontaktovat. Vybereme ten nejvhodnější laser i pro vás.  

O tomto diskutuje “Laserové gravírování – jak vybrat to “pravé ořechové” pro vaši výrobu?

  1. Zpětný odkaz: Obyčejná krabice s luxusním potiskem? Ano, když víte, jak na to | LIFTEC

Přidávání komentářů uzavřeno.