Výrobní štítky pro fajnšmekry: dobrý stroj zasluhuje dobrou známku

Opatřit nový výrobní stroj, zařízení nebo linku typovým štítkem – to je něco jako obřadní rituál na konci každé dobře odvedené práce. Výrobní štítek bývá většinou vyrobený z ocelového pásku, případně z plechu opatřeného eloxem. Zatímco dřív se údaje na štítky razily, dnes tyto materiály značíme především laserovým paprskem

Na tisk štítků s laserem 

Ideálním adeptem pro výše popsaný účel je LaserGear QUBE s výkonem 20W. Uzavřená pracovní stanice disponuje uživatelsky přívětivým softwarem, snadno se ovládá a požadované údaje zvládnete pro tisk jednoduše editovat. Tisk štítků je s pomocí stanice mimořádně rychlý. Vláknový laser s délkou pulzu 200 ns je totiž pro značení kovových materiálů vůbec nejvhodnější. 

Stanice je kompatibilní s dvěma typy čoček. Jedna umožňuje značení v popisovém poli 10×10 cm, druhá v rozměrech 16,5×16,5 cm. S rozměry menší kancelářské komody a celkovou váhou 59 kilogramů snadno stanicí doplníte libovolnou výrobní provozovnu nebo nástrojárnu.

Nejen pro výrobní štítky 

Využitelnost stanice navíc není vázána pouze na tisk štítků. Funguje na kovy i na plasty a umožňuje tisk textu, obrázků, čárových kódů, 2D kódů, dokonce i proměnlivých zpráv. V rámci stanice je integrovaná osa Z, stanici lze v případě zájmu doplnit také o rotační osu, která umožňuje značení po obvodu předmětu. 

Jako alternativa za tisk štítků se nabízí termotransferové tiskárny CAB a vhodné etikety. Vláknový laser sice není nejlevnější řešení, výrobní štítky z kvalitního materiálu jsou však rozhodně velmi vizuálně efektní a takřka nezničitelné. 

Kam pro laser? 

To je přece jasné. Libovolný laser libovolného druhu, nebo případně jen dobře mířenou radu od lidí, kteří průmyslovým značením doslova žijí, dostanete v Liftecu. Ozvěte se, jsme připraveni.