Značení kabelů etiketami

Od konce 19. století lidstvo „kabelizuje“ svět. Kabely, ať už jsou instalovány natrvalo nebo flexibilně, regulují elektrotechnické zboží a elektroniku, telekomunikační služby a průmyslovou a domácí techniku. Technika spolehlivě označena štítky stojí připravena zajistit jistojisté fungování datových toků, síťové a hlasové komunikace. Ručně psané poznámky jsou věcí časů dávno zapomenutých a dnes už si nadále nezvládají udržet konkurenceschopnost – zaostávají za nejvyššími standardy. Předpisy se dnes např. dožadují strojově čitelných dat, kódování a ochrany před manipulací s daty.

Metoda termotransferu

Kabely mohou být značeny mnoha způsoby v závislosti na aplikaci – mimo jiné štítky označující typy kabeláže či výkon – poté vlajkou nebo smršťovacími hadičkami. Zejména v automobilovém průmyslu, ale také v chemickém a farmaceutickém průmyslu se používají kapaliny, rozpouštědla nebo chemikálie. Mechanické opotřebování je dalším faktorem, který je třeba brát v potaz. Venku jsou naše označení vystavena povětrnostním podmínkám. Při technických či kryogenních aplikacích dochází k extrémním teplotám.

Termotransferové tiskárny CAB umožňují maximální tisknutelné rozlišení – 600 dpi, vysoký kontrast a tisk obrázků s ostrými okraji. Takže i malé písmo lze ověřit okem a mikro čárové kódy dokonale ověříte skenerem. Za předpokladu, že byly použity správné materiály štítků a pásků, termotiskové výstupy zůstávají čitelné během zpracování, testování, skladování a přepravy.

Hledáte vhodné zařízení pro značení kabelů? Kontaktujte nás.