Datum spotřeby? Značení vás nemusí stát majlant

Značení data spotřeby je nutnost, povinnost daná zákonem nebo smluvními podmínkami. Co naopak není nutnost? Značení obalů vás nutně nemusí stát fůru peněz. Ekonomicky výhodné značení se odvíjí od výběru vhodného způsobu aplikace, ideálního zařízení a kvalitního dodavatele. 

Datum spotřeby na každém kroku 

My s profesní deformací vidíme data spotřeby vždy a všude. V obchodě si je nikdy nenecháme ujít. Přirozeně proto, abychom se dozvěděli, kdy daný výrobek expiruje. Ale také proto, abychom zjistili, kde ještě používají stará mechanická inkoustová razítka, kde už naopak mají termotransferovou tiskárnu nebo kde už přešli na značení laserem. Jako v malé detektivní hře. Možná se vám to zdá přehnané, ale značení obalů je naše práce, radost i zábava. 

Nabízíme značení obalů pomocí různých technologií. Používáme klasické ink-jety, rycí či mikroúderové technologie a také termotransferové tiskárny s přímým a nepřímým tiskem, případně doplněné o aplikátory etiket. Boom zažívají laserové technologie, a ani my nezůstáváme v této oblasti pozadu.  

Všechny zmíněné technologie mají své plusy i mínusy, každý způsob aplikace má, v závislosti na typu a druhu značeného materiálu, své nezastupitelné místo. Pokud hledáme řešení zákazníkovi na míru, vždy se detailně seznamujeme s provozem, porovnáváme naše možnosti se stávajícím způsobem značení obalů a následně navrhujeme ekonomicky a technicky nejvýhodnější variantu. 

Investice do nového se vyplácí

Podstatné je vytipování vhodného způsobu aplikace a zjištění několika parametrů, jako jsou třeba rychlost výrobní linky nebo dopravníku, takt, velikost popisového pole, materiál a prostředí, určitou roli může hrát také teplota. Poté jsme schopni vybrat ideální zařízení. Někdo by možná doplnil další údaje, zjištění výše uvedených vlastností nám však k nalezení optimálního řešení ve většině případů bohatě stačí. 

Stávající technologie mívají obvykle výrazně vyšší provozní i servisní náklady než námi navrhovaná řešení. Výměna starých strojů za nové, stejně jako návratnost investice, je přitom vcelku rychlá a pro firmy tudíž zajímavá. Nová technologie zároveň přináší vyšší kvalitu popisu. Obrazně řečeno, renovace vám zajistí více muziky za méně peněz. A to je přínos, který se vyplatí zvážit. 

Jak si stojí vaše technologie? Chcete užitečnou konzultaci nebo dobře mířenou radu? Jsme vám k službám

O tomto diskutuje “Datum spotřeby? Značení vás nemusí stát majlant

  1. Zpětný odkaz: Průmyslové značení pro pokročilé: kdy je lepší ink-jet a kdy laser? | LIFTEC

Přidávání komentářů uzavřeno.