Průmyslové značení pro pokročilé: kdy je lepší ink-jet a kdy laser?

Může se to zdát přitažené za vlasy, ale průmyslové značení je výzva. Nikdy nevíme, jaký požadavek nám zákazník předloží a jaké výzvy nám následně jeho výroba připraví. O výběru správného zařízení k průmyslovému značení často rozhodují nuance. 

V potravinách vede inkoust  

etiketa

Za data spotřeby a další popisky na rychloobrátkovém zboží odpovídají nejčastěji ink-jetové tiskárny. Pro méně vytížené výrobní linky doporučujeme alphaJET mondo. Vyšší modelová řada alphaJET into zvládá i provoz v režimu 24/7, navíc umožňuje barevný tisk. 

Pokud zákazník potřebuje vybavit výrobek etiketou, jsou termotransferové tiskárny s aplikátory etiket jasná volba. Ink-jet a termotransfer je navíc možné v jedné lince kombinovat, vybavit běžnými i nestandardními dopravníky i na míru sestavenými manipulátory. 

Průmysl a průmyslové značení 

Ve strojírenství a automobilovém průmyslu hraje prim odolnost. Šarže nebo jiné 2D kódy musí kvůli následné traceability vydržet tření, odírání a všemožnou manipulaci. Proto zde používáme laser a mikroúder.

Mezi lasery mají největší zastoupení lasery vláknové a pevnolátkové. A to především lasery od amerického výrobce Tykma-Electrox a jejich model Scorpion II, případně lasery V-lase a Arex od italské značky Datalogic. Od stejného dodavatele také dodáváme CO2 lasery, případně „green“ nebo UV lasery. 

Plast a značení mikroúderem


Nejen ve strojírenství, ale i u výrobců z plastů jsme uspěli s produkty španělského výrobce COUTH. Dodavatel mikroúderových a rycích zařízení nabízí nejen širokou škálu produktů. Jejich kvalitní výroba obstojí i v náročném prostředí strojírenské výroby a umožňuje zařazení do svařovacích linek a robotických pracovišť. 

Kam nemůžou etikety… 

Technologie HRP od francouzské firmy Tiflex se nám osvědčila v náročných provozech s vysokou prašností. Velkou výhodou technologie je, že značí přímo na povrch výrobku a nevyžaduje samolepící etikety. 

V průmyslovém značení se vyznáme. Najdeme nejlepší způsob průmyslového značení i pro vás. Dejte nám vědět.