Dvě mouchy jednou ranou aneb řešíme značení výrobků automatizací

Zatímco o průmyslovém značení jsme toho v posledních článcích napsali požehnaně, trochu jsme opomíjeli automatizaci, naši další doménu. Návrhy a realizace nejrůznějších automatizovaných řešení přitom provádíme velmi často. Setkali jste se někdy s požadavkem na řešení značícího zařízení, a zároveň jeho bezproblémové propojení s již fungující výrobní linkou? Ať už u sebe samých, nebo z doslechu? My mnohokrát. 

Důvěra ve stroje aneb zelená pro automatizaci 

Jako jeden z nejběžnějších příkladů můžeme uvést moment, kdy zákazník – třeba provozovatel vstřikolisů na výrobu plastových výrobků – požaduje na jednotlivých linkách plně automatizovat proces značení plastů. To obvykle zahrnuje i následnou kontrolu kvality produktů, načítání 2D kódů a komunikaci s nadřazeným systémem či databází. 

Za léta realizací jsme nasbírali zkušenosti s mnoha dodavateli, tudíž dnes máme své osvědčené tipy na nejrůznější zařízení a potřebné součásti takových linek. Pokud je klient otevřený našim radám, významně nám usnadní práci. Zpravidla už víme, kde a na koho se obracet a co poptávat. Pokud to však není z různých důvodů možné, nebo pokud je klientův požadavek opravdu specifický, vydáváme se jinou cestou. Náš zákazník… však to znáte. Konečně, princip zůstává stejný, rozdíl je v detailech. 

Automatizovaná linka k značení jogurtů. Nebo třeba cihel

Můžeme také uvést také příklad realizací ve společnostech z odvětví FMCG. Producentů výrobků určených k rychlé spotřebě jako jsou potraviny nebo čistící prostředky. Několikrát jsme vyhráli, a také úspěšně dotáhli do konce, zakázky na automatizovaná pracoviště pro aplikaci samolepících etiket. Oříškem bývá navrhnout, naprogramovat a sestavit výrobní linku tak, aby aplikace etiket probíhala v souladu s procesem výroby a výrobními požadavky. A především, aby linka byla spolehlivá a docházelo k minimálním odstávkám při přestavování a změnách výrobní produkce. Protože co produkt, to jiný rozměr, povrch, etiketa a tak dále. Každému je nejspíš jasné, že předlouhé prostoje mezi odstávkou, přenastavením a opětovným spuštěním linky nejsou žádoucí. Čas jsou peníze. Taková realizace není zrovna jednoduchá, ale ani nemožná. 

Mimochodem, podobnou linku jsme již realizovali i v závodě na výrobu stavebních produktů – proto ten na první pohled zvláštní podnadpis. Je úplně jedno, co, kde a jak potřebujete označit, nebo jakou míru automatizace si k lince představujete. Najdeme řešení. Nebuďte skoupí a dejte nám o svých plánech vědět

O tomto diskutuje “Dvě mouchy jednou ranou aneb řešíme značení výrobků automatizací

  1. Zpětný odkaz: Spolehlivá řešení průmyslové automatizace na šest písmen: znáte odpověď? | LIFTEC

Přidávání komentářů uzavřeno.