Norwix – novinka mezi inkjety

Novinkou v našem portfoliu inkoustových tiskáren je značka Norwix. Tuto značku v Evropě distribuuje společnost Array Graphics. Na českém a slovenském trhu je zastoupení realizováno právě naší společností LIFTEC. Jedná se o specifické tiskárny HRP a TIJ – termální inkjetové řady 2.5 a 4.0. Co vlastně tyto pojmy znamenají? Rozdíly mezi nimi jsou obrovské, a to jak v rychlosti, rozlišení, tak i spotřebě inkoustu. Pojďme se na tyto stroje podívat popořadě.

Norwix – HRP tiskárny IM2 a IM4

Pokud hledáte to nejlepší řešení, které vám může trh HRP systémů nabídnout, neměli byste opomenout tiskárny značky Norwix. Tyto tiskárny se často využívají pro potisk kartonů, skvěle zvládnou ale také např. čestný znak na víčkách nápojů. Tisknout s nimi můžete na savé i nesavé materiály, s využitím UV vytvrzovacích inkoustů.

Jaké jsou hlavní benefity IM2 a IM4 tiskáren?

Od ostatních systémů je odlišuje možnost tisku ve vysokých rychlostech (až 356 m/min) při vysokém rozlišení (až 600 DPI) a nízké spotřebě inkoustu. Jedná se o velmi spolehlivý systém, které využívá vysoce kvalitní komponenty, např. tiskové hlavy od světové jedničky, firmy Ricoh. Více o modelech IM2 a IM4 se dozvíte na našich stránkách.

Norwix IM2 IM4

Norwix – TIJ PC22

Systém TIJ je založen na využití tzv. cartridge, tedy zásobníku inkoustu, který je zároveň tiskovou hlavou. Nevýhoda těchto systémů byla v minulosti to, že cartridge byly poměrně malé a pokud v provozu probíhal intenzivní tisk, bylo nutné je často měnit, což cenu tisku značně prodražovalo. Stroje Norwix PC 22 jsou založeny na technologii TIJ 4.0, a oproti původní, hojně používané technologii 2.5, se chlubí nesrovnatelným výkonem. Jejich spotřeba inkoustu je až 6 krát nižší, než u klasického TIJ. Tiskové rozlišení navíc dosahuje až nevídaných 1 200 DPI.

Pro koho jsou stroje určeny?

Zejména pro papírny a tiskárny, které musí tisknout ve vysokých rychlostech nebo mají za úkol dotisknout např. ekologické značky na produkty dle nových nařízení a regulace EU. Díky strojům Norwix může výroba probíhat maximálně efektivně. Více informací o Norwix PC22 naleznete na našem webu.

Norwix – ISP

I když je Norwix ISP založen na systému TIJ 2.5, dosahuje i tak nemalých rychlostí tisku v porovnání s termotransferovým tiskem, při kterém je rychlost omezena na cca 40 m/min. Využívá se v potravinářském průmyslu pro značení samotných produktů, ale také ve víceřadých baličkách např. při balení sladidel, nápojů, kávy atd. Pro tuto oblast je ISP ideálním řešením, protože umožňuje uživateli konfiguraci stroje podle počtu „drah“ baličky. Základní stroj disponuje čtyřmi hlavami, ten nejvyšší až 20 hlavami. Maximální rychlost tisku je 152 m/min při rozlišení 150 DPI. Nespornou výhodou je také možnost tisku na porézní i neporézní materiály. Více o Norwix ISP naleznete na našem webu.

norwix ISP