Umělá inteligence v průmyslovém značení

Průmyslové značení 4.0

V souladu s požadavky Industry 4.0 pojímáme problematiku průmyslového značení komplexně. Zákazník totiž nepotřebuje „jen“ laser, ink-jet či mikroúder, ale požaduje ucelené řešení od analýzy jeho potřeb přes projektovou a konstrukční dokumentaci, výrobu, montáž, instalaci a uvedení do provozu, a také následný servis a údržbu. Ve spolupráci s renomovanými výrobci značících zařízení proto ve smyslu svého motta „Rozdíl je v přístupu“ snažíme být o krok vpřed a přinášíme nejnovější technologie v automatizaci a robotizaci průmyslového značení.

Umělá inteligence s rozšířenou realitou

Společnost Koenig & Bauer, přední dodavatel ink-jetových značících zařízení, potvrzuje svou roli digitálního průkopníka, a pod názvem Kyan uvádí první systém umělé inteligence s aplikováním rozšířené reality v oblasti průmyslového značení. V budoucnu tato technologie pomůže předcházet provozním chybám, vyškolit zaměstnance a servisní techniky a zefektivnit mnohé procesy.

Kyanit, systém umělé inteligence ink-jetových tiskáren alphaJET, je extrémně efektivní koncept Industry 4.0, který daleko přesahuje dříve známé aplikace IoT (Internet of Things), zejména v sektoru B2B. Kyan se permanentně učí a přizpůsobuje různým situacím, poskytuje poradenství a myslí o krok napřed. Zaměřuje se především na prediktivní údržbu a optimalizaci procesů výroby a označování. Prostřednictvím velmi lidského a jednoduchého způsobu komunikace Kyan podporuje uživatele a aktivně jej zapojuje do dialogu.

Dodatečná integrace rozšířené reality (AR) umožňuje přesný přenos informací, což výrazně zvyšuje spolehlivost výroby. Zjednodušuje také postupy školení a údržby a překonává vzdálenostní nebo jazykové bariéry.
Kyan je nástavba na robotický systém a může se přizpůsobit jednotlivcům a jejich požadavkům v procesu identifikace díky jazyku a AR. Takto stanovuje nové standardy a demonstruje obrovské možnosti komplexní digitalizace.